"You must be the change you wish to see in the world"

~ Mahatma Gandhi

 
Hakkımızda

Young Leaders Projects’in hedefi Türkiye’de vizyoner, yaratıcı ve çevresine duyarlı genç liderler geliştirmek.  Young Leaders Projects gençler için Liderlik, Kariyer, Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk alanlarında yaratıcı programlar hazırlıyor. Yaratıcı projeler, yaz programları, hafta sonu atölyeleri ve konferanslar gençlerin ileri görüşlü ve sosyal sorumluluk sahibi liderler olarak yetişmesini sağlıyor.

Young Leaders Projects interaktif programlarıyla öğrenciler, uygulayarak öğreniyorlar!

Programlar, aktif katılım yoluyla beceri geliştirmeye odaklanan alan araştırmaları, yaratıcı sorun çözümü seminerleri, sunumlar ve dış mekan egzersizleri içeriyor. En önemlisi, tüm programlarımız, öğrencilerinin yeteneklerini keşfetmesini, yeni beceriler edinmesini, hayat boyu sürecek arkadaşlıklar kurmasını ve bunları yaparken eğlenmelerini amaçlıyor.

Programlarımız, kişisel ve akademik gelişimin 5 temel alanına odaklanıyor:

1. Kariyer ve Girişimcilik
2. Liderlik ve Takım Kurma
3. Yaratıcı Düşünme
4. Öz-farkındalık ve Özgüven
5. Etkili İletişim ve Hedef Belirleme


Kariyer ve Girişimcilik: Öğrenciler kariyer planlarını ve projelerini gerçekleştirirken, etkin zaman kullanma, iletişim, pazarlama, bütçe ve sunum teknikleri gibi tüm iş becerilerini de geliştiriyorlar. 

Liderlik ve Takım Kurma: Öğrenciler, liderlik ve takım kurma becerilerini geliştiren ve güçlendiren çeşitli etkinliklere katılıyorlar. Liderlik ve takım çalışmaları için etkili iletişimin önemini kavrıyorlar.

Yaratıcı Düşünme: İş / ekonomik ve sosyal / çevre sorunlarına yaratıcı ve yenilikçi çözümler bulmak için, öğrenciler sınırların ötesinde düşünmeye teşvik ediliyorlar.

Öz-farkındalık ve Özgüven: Öğrenciler, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfediyorlar ve bu becerilerini kişisel ve akademik yaşamlarında kullanmayı öğreniyorlar. Aynı zamanda, denge yaratmanın ve sorunlara olumlu yaklaşımın önemini anlıyorlar. Öğrenciler, özgüven baslangıç noktasının özfarkındalık olduğunu ve kendilerini tanımanın ve inanmanın önemini kavrıyorlar.

Etkili İletişim ve Hedef Belirleme: Öğrenciler kişisel, akademik ve mesleki / kariyer yaşamları için açık ve net hedefler belirlemenin önemini keşfediyorlar. Aynı zamanda harekete geçmek ve hedeflerini gerçekleştirmek için gerekli yöntemleri ve teknikleri öğreniyorlar.